خانه » دانش و فناوری » فناوری » معرفی هدست هوشمند New Glass C200 کمپانی Lenovo
معرفی هدست هوشمند New Glass C200 کمپانی Lenovo

معرفی هدست هوشمند New Glass C200 کمپانی Lenovo

هدست هوشمند Lenovo که از بسیاری جهات شبیه گوگل گلس خواهد بود، از نام مشابهی با پروژه‌ی تقریبا فراموش‌ شده‌ی گوگل نیز بهره می‌برد. New Glass C200 مانند گوگل گلس روی سر قرار می‌گیرد و بر خلاف هدست‌ هایی مانند آکیولس ریفت و وایو که از تکنیک واقعیت مجازی استفاده می‌کنند، جلوی دید کاربر را نخواهد گرفت. در عوض، New Glass مانند هولولنز مایکروسافت و گوگل گلس از تکنیک واقعیت افزوده استفاده خواهد کرد.

دستگاه Lenovo بر خلاف تمامی محصولات مشابه خود، دو تکه است؛ بخش هدست دستگاه که لنوو آن را Glass Part می‌نامد، شامل دوربین و نمایشگر است و روی سر قرار می‌گیرد و تنها ۶۰ گرم وزن دارد. دلیل وزن بسیار کم تکه‌ی اول هدست لنوو، قرار گرفتن بیشتر قسمت‌ های الکترونیکی دستگاه در تکه‌ی دوم هدست است که بخش جیبی یا Pocket Unit نام دارد. لنوو هنوز درباره‌ی مشخصات بخش جیبی هدست، از جمله تکنولوژی چیپ‌ست به کار رفته در آن، عمر باتری و فناوری‌های ارتباطی بی‌سیم آن چیزی اعلام نکرده است.

لنوو از هدست هوشمند خود با نام New Glass C200 رونمایی کرد

اما خوشبختانه لنوو درباره‌ی کارایی و قابلیت‌های این هدست اطلاعات ارزشمندی را در اختیار گذاشته است. نیو گلس C200 قادر است اشیاء واقعی دنیای پیرامون شخصِ استفاده کننده را شناسایی کند و اطلاعات مرتبط با آن‌ ها را به نمایش بگذارد. در مثالی که خود لنوو از آن برای تشریح قابلیت‌ های هدست استفاده کرد، New Glass C200 در صورت استفاده برای تعمیر و نگهداری از وسایل، قادر بود ۲۰ نوع شیء را شناسایی و سپس دستورات مرتبط با تعمیر و نگهداری از آن‌ها را ارائه کند. به این ترتیب New Glass نیز مانند گوگل گلس و اسمارت هلمت (Smart Helmet) از واقعیت افزوده استفاده خواهد کرد.

هدست واقعیت افزوده لنوو New Glass C200

New Glass C200 اولین گجت پوشیدنی یا هدست Lenovo به شمار نمی‌رود، چرا که این شرکت در گذشته از محصولات مشابهی رونمایی کرده است. درحالی که نزدیک‌ ترین رقیب New Glass، یعنی عینک گوگل، هرگز به موفقیت تجاری نرسید، باید این نکته را نیز در نظر داشت که گوگل هرگز «گلس» را برای عموم کاربران عرضه نکرده بود. گلس بیشتر یک محصول نمایشی و برای نشان دادن تکنولوژی‌ های در دست توسعه‌ی گوگل بود. هرچند آن‌ طور که از دموی ارائه‌ شده توسط لنوو در نمایشگاه بر می‌آید، New Glass نیز برای عموم کاربران و مصرف خانگی طراحی و تولید نشده است، اما این دستگاه مانند گوگل گلس یک محصول صرفا نمایشی نیست و بازار کوچک اما ارزشمند کاربران صنعتی-تجاری را هدف قرار داده است.

ANDROID HEADLINES

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

مطلب پیشنهادی

کیفیت بهتر خواب با گجت عطر Sensorwake

کیفیت بهتر خواب با گجت عطر Sensorwake

کمپانی به نام Sensorwake یک زنگ هشدار ۱۵۰ دلاری ساخته است که به کمک پخش …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *